Toplandığınızda

1 Korintliler’e mektubun bazı bölümleri zor anlaşılır. Korint şehrindeki kültürü bilmeden, ve oradaki imanlı topluluğundaki sorunları anlamadan, İncil’in bu bölümünü anlamamız çok güç. Fakat aynı zamanda 1 Korintliler, Mesih inanlıların ibadetine ve toplantılarına hitap eden bölümlerden en önemlisi olarak kabul edilmektedir. Özellikle ‘karizmatik’ dediğimiz kiliseler için buradaki öğretişi kavrayıp uygulamak şarttır.

Bu kitapçıkta 11-14 bölümleri neredeyse ayet ayet çalışarak, imanlılar olarak toplandığımızda beklentimizin ne olması ve tapınmamızın nasıl uygulanması gerektiği anlatılmaktadır. Rab’bin sofrasını kutladığımızda nelere dikkat etmemiz, Kutsal Ruh’un armağanlarını nasıl kullanmamız, ve kiliseyi tarif eden olmazsa olmaz tanımlamanın ne olması gerektiği açıklanmaktadır.

Öğrenin, öğrendiklerinizi eyleme dönüştürün, ve Kutsal Ruh yardımcınız olsun!

Ayrıca bu kitap sesli vaazlar olarak yaşamkilisesi.com'dan dinlenebiliyor.

About the Author

Yaşam Kilisesi

Yaşam Kilisesi İstanbul Bağdat Caddesi'nde bir araya gelen, Türkçe konuşan, uluslararası bir Hristiyan topluluğudur. İncil’e güvenip, İsa Mesih'i dünyanın kurtarıcısı olarak kabul ederiz. Tarihsel Hristıyan inançlarına katılmakla birlikte tarzımız oldukça modern, rahat ve canlıdır.

Websayfamızdan etkinliklerimiz hakkında öğrenebilirsiniz, ayrıca ücretsiz vaazlarımızı internette dinleyebilirsiniz.

Other Books By Yaşam Kilisesi

Add new comment